Żłobek Abrakadabra
ul. Bora Komorowskiego 56 C,
Warszawa
Żłobek Abrakadabra Filia
ul. Alzacka 16A,
Warszawa

501 610 422

Pierwsze dni pobytu dziecka w żłobku (adaptacja) są dla każdego malucha bardzo trudne. Dziecko po raz pierwszy rozstaje się z ukochaną mamą lub inną bliską osobą, zmienia się jego otoczenie i rytm dnia. Maluch zostaje w nieznanym mu otoczeniu, wśród nieznanych osób, zabawek i sprzętów.

Aby sytuacja była jak najmniej stresująca należy się do niej dobrze przygotować.
Korzystając z naszego doświadczenia podpowiemy Państwu jak należy postępować aby adaptacja przebiegała jak najbardziej "bezboleśnie".

Każda Pociecha wymaga indywidualnego podejścia tak w okresie Adaptacji jak i późniejszym. Niemniej jednak na podstawie doświadczeń opracowaliśmy najbardziej optymalny Plan Tygodnia Adaptacyjnego, w czasie którego Maluszki oraz Rodzice mają szansę zapoznania się z nowym środowiskiem :

1 dzień: pobyt z Rodzicami - około 1,5godziny. Zapoznanie się ze środowiskiem nowymi opiekunami, innymi Maluszkami;

2 dzień: pobyt około 1,5 godziny. Rodzic po raz pierwszy pozostawia dziecko w Naszym Żłobku na około 30-45min, pozwala to na poznanie reakcji dziecka na rozstanie z Rodzicem;

3 dzień: pobyt około 3 godzin, pierwszy posiłek w żłobku;

4 dzień: pobyt do 5 godzin, przyprowadzenie dziecka około  godziny 10, zupka i pierwsza drzemka.  Rodzice  odbierają dziecko zaraz po śnie;

5 dzień: przyprowadzenie dziecka około godziny 10, zupka, sen, obiad, rodzice odbierają dziecko po obiedzie.